Kişisel Site

Saç Dökülmesi Nedenleri

17 Şubat 2016 | Yazar: sohbetodalari | Henüz yorum yapılmamış | 99 views Görüntülenme

Saç dökülmesi aşırı olmadıkça çok önemsenen bir rahatsızlık değildir. Kişilerin günde 100-200 tel saçının dökülmesi hava şartları, stres, üzüntü gibi durumlar göz önünde bulundurulursa normaldir. Ancak, daha fazla olursa kesinlikle tedavi uygulanması, yani bunun önlenmesi için bir önlem alınması gerekir.

 

Saç Dökülmesi

 

Saç dökülmesi sadece rahatsızlıktan değil kullanılan şampuan, seçilen tarakta saç dökülmesinin önemli unsurları arasındadır. Saç dökülmesi size ufak bir sorun gibi görünse de ileride kellik problemiyle karşılaşmamak için ufak önlemler almalısınız. Saç dökülmesi vücudun protein ve demir eksikliğinden de oluşabilir.

Troid hastası olan bir kişinin de zamanla saçları dökülür ve bunun nedeni de protein ve demir eksikliğidir. Baska bir hastalığı olan kişi doktora gidip doktorun verdiği ilacı kullandığında,ilaç o hastalığa iyi gelse de yan etki olarak saç dökülmesine neden olabilir. Kanser hastası olan bir kişinin de tadavi sürecinde saçları dökülmeye başlar ve bir zaman sonra tamamen saçlarını kaybeder. Bunun sebebi de, tedavi sürecinde saç hücrelerinin kullanılan ilaçlardan dolayı çalışamamasıdır. Ancak bu durum kalıcı değildir.Tedavi süreci bittiğinde kişi saçlarına yeniden kavuşur. Saç dökülmesi nasıl anlaşlır? Kişide saç dökülmesi, saçların yavaş yavaş incelerek kopmasıyla meydana gelir. Bunun haricinde saç dökülmesi ırsi bir problem de olabilir. Genlerden gelen bir durumla saç dökülmesi meydana gelebilir. Kansızlık yani anemi hastalığıda saç dökülmesine neden olabiliyor. Saç dökülmesi sadece hastalık olarak değil zamanla yaş ilerledikçe saçın incelerek kopmasıyla da karşımıza çıkabilir.

Saç Dökülmesi’ne Karşı Alınacak Önlemler

Saç dökülmesine karşı alınacak önlemler arasında kullandığımız şampuanı değiştirmemek ve saçımızın yapısına uygun şampuan kullanmak vardır. Elidor’un sizler için geliştirdiği proteinli şampuanlar ve şampuanınıza uygun saç kremleri saçlarınızı besleyecektir. Tabi saç kremi kulanırken dozunu iyi ayarlayıp saçlarımızı yıpratmamalıyız. Bunun dışında taft,hobby ve sheavarskop marka saç spreyleri de saçları besler. Tabi bir de doğal yollar var. En büyük tercihimiz de bu yönde olmalı. Sağlıklı doğal ot ve ürünler saçları besler.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Benzer Yazılar

Yorumlar