Kişisel Site

Tablet Bilgisayar Seçimi

23 Şubat 2016 | Yazar: sohbetodalari | Henüz yorum yapılmamış | 109 views Görüntülenme

Tablet bilgisayarlar ilk ortaya çıktığı günden beri büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan bu mobil bilgisayarlar, özellikle kolay taşınabilmesiyle ilgiyi üzerine çekiyor. 7′den 70′e herkesin elinde görmeye alıştığımız tablet bilgisayarlar, büyük bir gereklilik olma yolunda ilerlemektedir. Eğitim ve iş hayatı başta olmak üzere birçok alanda tablet bilgisayarlar gereklilikleri ön plana çıkmaktadır. Bu teknoloji gerekliliğini sağlamak isteyenler hemen teknoloji mağazalarına yönlenmektedir. Teknoloji mağazalarında onlarca markada, yüzlerce model ürün tablet bilgisayar almak isteyenleri beklemekte aynı zamanda ciddi kararsızlıklar oluşturmaktadır.

 
Her alışverişte olduğu gibi teknoloji alışverişlerinde de insanlar yaptığı bilinçsiz alışverişler sonunda parasını ve güvenini kaybeder. Tablet bilgisayar teknolojisinin yeni bir teknoloji olması da bu bilinçsizliği hat safhaya çıkarmış, yapılan tablet bilgisayar alışverişlerinin çoğunu da zararlı kılmıştır. Oysaki konu hakkında bilinçli olmak veya uzmanından tavsiye almak, her alışverişte olduğu gibi tablet bilgisayar alışverişlerinde de büyük bir önem arz etmektedir. Biz de, bunu yerine getirmek amacıyla sizlere kısa bir rehber sunmayı planladık. Rehberimizden yararlanarak siz de kendinize uygun tablet bilgisayarı seçebilirsiniz.

 
Tablet bilgisayar seçiminde her teknoloji alışverişinde olduğu gibi ilk olarak ihtiyaçlarınızı, isteklerinizi ve bunlara paralel olarak bütçenizi oldukça iyi bilmelisiniz. İhtiyaçlarınızı karşılarken sizi tatmin edebilecek tüm bunların yanında bütçenize zarar vermeyecek ürünlere yönelmelisiniz. Nerede ve ne amaçla kullanacağınızı bilmeniz gerekir. İş yerinde, evinizde; oyun oynamak, internet kullanmak, fotoğraf çekmek ve daha bunlar gibi onlarca şeyi sıralamak mümkündür. Bunlardan herhangi biri veya birkaçı sizin kullanım amacınız olabilir. Unutmayın kullanım amacınızı tam olarak bildiğiniz anda tablet bilgisayar seçiminde en büyük adımı atmış olacaksınız.

 
Tablet bilgisayar seçiminde dikkat etmeniz gereken ikinci unsur, cihazın teknik özelliklerinin sizin amaçlarınıza uygun verimliliği sağlayabilecek olmasıdır. Cihazların teknik özelliklerini ve cihazı oluşturan bilgisayar parçalarını yakından tanımalısınız. Fotoğraf çekmek için kamera ve ekran çözünürlüğü iyi bir tablet bilgisayar almanız gerekirken, internet kullanımı için ekran boyutları büyük bir bilgisayar işinizi görebilir. İş yerinizde kullanacağınız bir tablet bilgisayarda hız ve yüksek performans yani işlemci gücü beklemeniz gerekirken, oyun oynamak için alacağınız bir bilgisayarda grafik işlemci performansının yüksek olmasını, dahili hafızanın yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

 
Tablet bilgisayar seçimi günümüz şartlarında oldukça zor bir hale bürünmüştür. Bu durumda seçimler bir hayli zor olacağından piyasayı iyi takip etmeniz, son gelişmelerden haberdar olmanızda fayda var. Tablet bilgisayarların dünyasını tabi ki kullanım amaçlarınıza göre takip etmelisiniz. Sizin kullanım amaçlarınıza uygun modellerde gerçekleşen gelişmeleri, yenilikleri göz önünde bulundurarak seçimler yapmalısınız. Örneğin tablet bilgisayarların işlemcileri üzerine yapılan bir gelişmenin sizin istekleriniz doğrultusundaki bilgisayarda olup olmamasına önem vermelisiniz. Gelişmeleri takip etmek size bir genel kültür kazandıracağı gibi iyi bir seçimde bulunmanızı sağlayacaktır.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Benzer Yazılar

Bilgisayar ıSınma Fan Sorunu
Bilgisayarla çalışırken kasanın içinden gelen “vuuuuuu” şeklindeki sesleri bilirsiniz. Özellikle de çalışmak için seçtiğiniz ortam sessiz bir ortamsa veya benim gibi ilham gelmesi için gece yarısını bekleyenlerdenseniz bu sesle- re kulağınızın artık iyice alışmış olması lazım.   Peki bu sesler n...

Yorumlar