Kişisel Site

Yaşarken Bir Ölü Olmak Öldükten Sonra Yaşamak

29 Eylül 2016 | Yazar: Admin | Henüz yorum yapılmamış | 180 views Görüntülenme

Yaşarken Bir ölü Olmak Öldükten Sonra Yaşamak. Nefes alıp veriyoruz, nabzımız düzenli fakat yarın ne olacağımız belli mi? Özellikle şu konuyu açıklığa kavuşturmak isterim ki ‘’her nefis ölümü tadacaktır’’. Geride bıraktıkları ise ardından ağıtlar yakacak, aydınlığa siyah bir perde çekip yaşlarıyla umutsuzluğun son damlasına kadar nefsin hayalleriyle yaşayacaktır. İşte benim anlatmak istediğim tam da bu… Kaybettiklerinizin ardından acılarınızın öfkesiyle onları unutmak mı isterdiniz yoksa her vakit anılarıyla hatırlamak mı ?

 

Suali ben yanıtlasaydım eğer, bedenen öldükleri halde bıraktıklarıyla kalbimizde yaşamalarını isterdim. Her an anılarıyla nefes alıp vermesi … Yaşarken bir ölü olmak veya öldükten sonra yaşamak , öğrendiğim tek şey bu. Birincisini başarmak kolay kazana kepçe daldırsan benzeri çok , ikincisini kazanmakta harcı değil herkesin. Vatanı için ezilenlerin safında mücadele bayrağını yükselten, yurdumun hakiki milletine hitap ettiği marşıyla ‘’Mehmet Akif Ersoy’’ ikincisini onurunun hakkıyla kazananlardan biri. Onu tanımak memuriyet hayatının yanı sıra , düşmanlarla paylaşamadığı, her bir karışında milyonlarca şehidimin kanının aktığı, vatan toprakları adına yazılan marşının kabul edilmesiyle başlamıştı. Hala yaşamasının sebebi; onu kaybettikten sonra da gönülleri nusret eden marşıyla anılmasıdır. Ben pek bilmem daha yaşım on altı, devam edeceğim yolun yarısı kim bilebilir belki de , Yıldırım Beyazıd’ın kızı Fatma Hatun gibi cami, Çelebi Sultan Mehmet gibi türbe yada Tüccar Abdal Çelebi gibi bir köprü yaptırarak eserleriyle yaşayan ölümsüzlerden biri olacağım. Yıldırım Beyazıd’ın Anadolu Hisar’ını ve Sultan II.Bayazıd’ın yaptırdığı o etkileyici külliyeyi örnek alacağım. Ve hep aynı üç hece, aynı yavaş ve yorucu nakarat ‘’Ölümsüz olmak istiyorum’’ diye fısıldayacağım. Rahmete kavuştuktan sonra, bedenden ayrılan ruhun eserlerimize can vermesi, sevaplara karışmak ve dünyada bir iz bırakmak mutluluğumuz için kafi değil midir?

 

Öldükten bir süre sonra hiçbir şekilde adlarının anılma imkanı olmayan kuklalardan olmak istemem ben. Nefes alıp verirsiniz ama yaşayan ölülerden farksız olursunuz bazen. Her şeyden habersiz sadece var olursunuz, gayesiz ve yararsız. Faydanız kendinize zararınız çevrenize kim haddini bilirse ve isterse anca öyle faydalı olur bu millete. Yalnızlık benim derdim eserlerim yalınlığını silecek bir gün beklerim. Şimdi ise paralel evren kurmanın hayalini yaşıyorum ölümle yaşam arasındaki çizgide yürümek istiyorum. Göğüs boşluğumda iki kalp birden çarpıyor artık , eserlerim ve bunları yazacak duygulara sahip olan yüreğim için

 

 


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler :

Benzer Yazılar

Notalar,  Nota, Müzik
Notalar, Hiç aram olmadı notalarla. Ben sevmeye çalıştıkça onlar uzaklaştı benden. Hiçbir şarkıyı ezberleyemedim ve hiçbir şarkıyı da doğru söyleyemedim. Bu büyüler arasında dolaşamadım, bülbül gibi feth edemedim, kalbini gülün. Hep uzak, hep yabancı oldular bana. Notaları yüreğimde hissedip dökemedim ka...

Yorumlar