Bir şirketin sahip olması gerekenler

Bir iş danışmanı olarak her yıl akla gelebilecek her işte yüzlerce profesyonelle tanışma fırsatı elde ediyorum. Ve zaman ve deneyim bana bir şey öğretti – herhangi bir modern iş için birkaç ‘Zorunlu Haves’ var. Müşterilerim işlerinin iyi olmasını sağlamak için beni işe alıyorlar, bu yüzden yaptığım ilk şey onlara ‘olmazsa olmazlar’ listesini sunmak. İşte 2005 yılı için …
# 1 Bilgisayar ve Bilgi Güvenliği
İster küçük işletmeler, ister büyük şirketler, ister ev tabanlı girişimler için olsun, burası en fazla zararın en kısa sürede olabileceği yerdir. Bunu yeterince vurgulayamıyorum ama yine de çoğu insan çok geç olana kadar dinlemiyor. Bu yıl her zamankinden daha kolay hale getirdim. Şunu düşünün … Sorunun kökenini ele alan, maliyeti 10 ABD dolarının altında olan ve yaklaşık bir saat içinde uygulanabilen bir bilgisayar güvenlik çözümü düşünün. İşyerinde Bilgisayar Güvenliği tam da bunu yapan bir kitaptır. Harvard’dan iki BT uzmanı tarafından yazılmıştır, ancak beklediğiniz tekno-gevezeliklerden hiçbiriyle. Okumak sadece bir saat sürüyor ve birçok anlayışlı şirket tarafından tercih edilen rehber haline geliyor. Http://www.ComputerSecurityBook.com adresinden edinebilirsiniz. Hızlı gidiyor, bu yüzden bunu kaçırmayın. Müşterilerimin her biri için bir tatil hediyesi olarak bir kopya aldım ve her felaket önlendiğinde ‘teşekkür ederim’ mesajları gelmeye devam ediyor, bu da hayal edebileceğinizden daha fazla.
# 2 Halkla İlişkiler Kanıtı
Adınız medyada – kasıtlı veya başka bir şekilde – ortaya çıkıyorsa, bunu bilmeniz GEREKİR. Bunu bilmek, tanıtım için (ücretli reklamlardan çok daha iyi) hızlı bir şekilde olumlu medya kapsamı kullanma veya basın bültenlerinizi kimin bastığını izlemenize yardımcı olma konusunda rekabet avantajı sağlayabilir. Ancak bundan daha fazlası, rakiplerin şirket veya ticari marka isimleri ile özgürlük almadıklarından veya daha da kötüsü bir iftira kampanyası yürüttüklerinden emin olmak için yıllar önce müşterilere ‘medya kırpma’ hizmetleri önermeye başladım. Bugün orada çok fazla hizmet var. Müşterilerimin çoğu http://www.CyberAlert.com veya http://www.CustomScoop.com kullanıyor, her ikisi de ücretsiz deneme sunuyor. Bu sizin için uygun değilse, söz konusu terimi http://Google.com’daki tırnak işaretleri içine girip bir İnternet araması yapmayı deneyin. ‘Terim etrafındaki alıntılar’ bu kelime öbeğini izole edecek ve yalnızca tam eşleşmeleri döndürerek araştırma çabalarınızı büyük ölçüde azaltacaktır.
# 3 Açık Bir Plan
Zaman değişti. ‘Peçete planları’ artık onu kesmiyor ve ‘Dilbert’ çizgi romanına ait yöneticiler tarafından yaratılan aşırı karmaşık planları da yapmıyor. ‘Plan’ ile, bir İş Planı, Pazarlama Planı, Finansal Plan ya da bir Proje Planı olsun HERHANGİ bir plan demek istiyorum. Bu son ipucu sizin için geçerli değilse, kendinizi şanslılar arasında sayın. Bir banka kredisi, yatırımcılar veya sadece kendi akıl sağlığınız için olsun, daha iyi bir plandan yararlanabileceğinizi düşünüyorsanız, sizin için harika bir iş yapabileceğiniz makul fiyatlı yazılım ürünleri var. Yerel ofis malzemeleri mağazanıza uğrayın veya http://www.PaloAlto.com veya http://www.PlanMagic.com ile çevrimiçi başlayın.
İyi şanslar. Umarım bu liste yardımcı olur.

Bir şirketin sahip olması gerekenler
Başa dön