Ücretsiz Ekran Koruyucular için Kılavuz

İnternette milyonlarca Ekran Koruyucu bulunmaktadır. Bunların neredeyse tamamı kolayca indirilebilir ve kurulabilir. Bunlar genellikle temalara göre sınıflandırılır. Doğa severler pitoresk yerleri seçebilirler. Balık severler, renkli sularda terleyen çok renkli balıklarla farklı akvaryumlar arasından seçim yapabilirler. Macera sporlarını veya uçakları gerçekten sevenler, çok sayıda hareketli görüntü ve ölüme meydan okuyan dublör klipleri arasından seçim yapabilir. Ekran koruyucular, film ünlüleri, sporcular ve politikacıların çeşitli resimlerine sahip slayt gösterileri de olabilir.

Ancak, Ekran Koruyucuları indirmeden önce bazı önlemler alınmalıdır. En önemlisi, Ekran Koruyucular’ın güvenilir sitelerden indirilmesi gerektiğidir. Ekran Koruyucuları virüsler ve casus yazılım ve reklam yazılımı gibi diğer potansiyel olarak tehlikeli öğeler için taramak da her zaman iyi bir fikirdir. Sistemde bir antivirüs zaten kuruluysa, sağ tıklatma with ile tara… ’seçeneği sunan bir menüyü etkinleştirir. Bu seçenek, seçili indirmeyi çift tıklayıp kurmadan önce kontrol etmek için seçilebilir ve sol tıklanabilir.

Bazen Ekran Koruyucular son derece yoğun grafik kullanırlar. Bu, çok fazla grafik içerdikleri ve büyük dosyalar oldukları anlamına gelir. Büyük dosyalar, çalıştırıldıklarında bilgisayarda çok yer kaplar ve bilgisayarın normalden çok daha sert ve çok daha hızlı çalışmasını sağlar. Ardından bilgisayarın yeniden başlatılması ve bilgisayardaki tüm kaydedilmemiş bilgilerin (Ekran Koruyucu etkinleştirilmeden önce üzerinde çalışılan açık dosyalar gibi) kaybolması gerekir.

Bazı Ekran Koruyucular ayrıca bilgisayarın sabit diskini geri dönülemez veri kaybına neden olur. Bu nedenle, kullanıcıların bilgisayarlarının yapılandırmasıyla uyumlu Ekran Koruyucular indirmeleri önemlidir. Bu, bilgisayardaki işlemcinin hızının ve üzerindeki boş alanın, Ekran Koruyucu’nun indirilmesi, yüklenmesi ve çalıştırılması için yeterli olması gerektiği anlamına gelir.

Birçok kullanıcı, kendi seçtikleri görsel ve sesle kendi Ekran Koruyucularını oluşturmayı sever. Bazı yazılım uygulamaları bunu kolaylaştırır. Bunlardan bazıları internetten ücretsiz olarak indirilebilir. Ancak bunlar yalnızca güvenilir sitelerden indirilmeli ve kullanıcının bilgisayarının yapılandırmasıyla desteklenmelidir. İndirildikten sonra, virüsler ve diğer yaygın enfeksiyonlar için de taranmalıdır. Yüklendiğinde, bu programlar kullanıcının görüntüleri, video klipleri ve ses kliplerini birleştirerek bazen arkadaşlarınız ve aileniz arasında dolaşmak için kişiselleştirilmiş bir Ekran Koruyucu oluşturmasını sağlar.

Ücretsiz Ekran Koruyucular için Kılavuz
Başa dön